Postet nga: bombardimet

Ukraina në zi pas bombardimeve ruse mbi caqet civile

Një ditë zie po mbahet në Ukrainë pas një prej valëve më të tmerrshme të bombardimeve ajrore ruse në muajt e fundit, ku së paku 40 persona mbeten të vrarë ...

Robertson tregon se si mediat ruse e keqpërdoren fotografinë ku ai shihej duke luajtur me fëmijët e Poklekut

Ish-sekretari i NATO-s, Lordi George Robertson, në emisionin “KallxoPërnime”, ka treguar se si ishte keqpërdorur nga mediat ruse një fotografi e shkrepur gjatë një aktiviteti që kishte zhvilluar ...

Ish sekretari i NATO-s rikujton kohën e bombardimeve: Ne bëmë atë që besuam se ishte e drejtë

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lordi George Robertson, në emisionin “KallxoPërnime”, ka folur për ndjenjën e rikthimit në Kosovë në 25 vjetorin e çlirimit të kë...

Kurti në 25-vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Me aleatë dhe miq ecim përpara vazhdimisht

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në 25-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet serbe në Kosovë, thotë se kjo ndërhyrje kishte qëllim ndalimin e gjenocidit ...

25 vjet nga bombardimet e NATO-s, Wesley Clark: Shkëputja e Kosovës u diktua nga veprimet serbe

25 vjet pas ndërhyrjes së NATO-s për të ndalur spastrimin etnik në Kosovë, gjenerali Wesley Clark thotë se është krenar për operacionin që ai udhëhoqi dhe se ...

Izraeli sulmon Gazën qendrore teksa synon zgjerimin e ofensivës

Forcat izraelite kanë bombarduar kampet palestineze të refugjatëve në Gazën qendrore të martën, thanë banorët. Duket se Izraeli po përgatitet të zgjerojë ofensivën e ...

Izraeli: 1.1 milionë banorë në Gaza duhet të evakuohen brenda 24 orësh

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) u bënë thirrje të premten civilëve që të largohen nga qyteti i Gazës "për hir të sigurisë dhe mbrojtjes së ...

24 marsi ‘i lirisë’ në mes të luftës

Një fije e hollë kishte dalluar krismat e lirisë nga krismat e luftës më 24 mars 1999. Rrëfimet drithëruese të asaj dite nga një 17-vjeçare dhe një të ...