Postet nga: Rasim Selmanaj

Intervistë, deputeti i AAK-së: Koalicioni me LDK-në është stabil

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj në një intervistë për KALLXO.com ka deklaruar se koalicioni qeverisës ...

Vdes i riu në liqenin e Radoniqit

Një i ri ka humbur jetën gjatë ditës së djeshme në liqenin e Radoniqit.

Deputeti që sot rezultoi pozitiv me COVID-19, dje ishte i pranishëm në seancën e Kuvendit

Deputeti nga rradhët e AAK-së, Rasim Selmanaj sot ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv  me virusin COVID-19.

Deputeti i AAK-së infektohet me COVID-19

Deputeti nga rradhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Rasim Selmanaj është infektuar me COVID-19.

AAK kërkon nga partitë politike të bashkohen për konsensus të brendshëm

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj tha në seancë se qeveria aktuale nuk e ka pasur planin  qeverisës as pas takimit të mbajtur në Prevallë.

Rrahet në burg ish- polici i akuzuar se vrau të riun brenda kazinos në Suharekë

Ish- polici i Kosovës, Shefki Spahiu i akuzuar për vrasjen e Jetmir Aliajt në një kazino në Suharekë, është rrahur ditë më parë nga tre persona brenda Qendrë...

Rasim Selmanaj i AAK kundër shamisë dhe martesave në mes gjinisë së njejtë

Kandidati për deputetë nga lista e koalicionit AAK-PSD, Rasim Selmanaj ka thënë se është kundër martesave në mes të gjinisë së njëjtë dhe bartjes së shamive ...

Selmanaj: Bashkësia ndërkombëtare t’i ndëshkojë ose t’i shpallë heronj kriminelët e Serbisë

Edhe deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj është njëri ndër të mbijetuarit e Maskarës së Dubravës.