Postet nga: Rasim Selmanaj

AAK nuk pajtohet me dorëheqjen e Blerim Kuçit

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi me 23 janar të vitit të kaluar kishte deklaruar se nëse deri në fund të vitit 2018 ...

Sindikatat të pakënaqura, paralajmërojnë greva     

Sindikatave në Kosovë çdo ditë e më shumë është duke iu sosur durimi, teksa presin për miratimin e Projektligjit për Paga.

Kadri Veseli – Rasim Selmanajt: Veç preke sustën (VIDEO)

Lëvizja Vetëvendosje kërkoi që votimi në parim i Projektligjit për Aktet Juridike të kthehet edhe njëherë në rivotim, e kjo ngjalli reagime në Kuvend.

Dorëhiqet Kryetari i Deçanit

Rasim Selmanaj, i cili është zgjedhur deputet në Kuvendin e Kosovës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka hequr dorë nga pozita e kryetarit të ...

Rasim Selmanaj Përdor Makinën Zyrtare edhe pas Dorëheqjes

Asamblistja e LDK-së në Kuvendin Komunal të Deçanit, Hyrije Dobrunaj, kur foli për KALLXO.com paralajmëroi ankesë në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, pasi sipas saj ...

Komuna e Deçanit Mbetet pa Kryetar

Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e Kryetarit të Komunës së Deçanit, duke vendosur ta mbajë pozitën e deputetit në Kuvendin e Republikës ...

Bisedimet Vonojnë Ridizajnimin e Rrugës Kryesore të Deçanit

Nga bisedimet me bizneset dhe qytetarët që jetojnë në të dy anët e rrugës kryesore të Deçanit do t’i jepet forma përfundimtare projektit ridazajnimit ...

Pak Para Për Rrugën Nacionale Deçan-Plavë

Pak Para Për Rrugën Nacionale Deçan-Plavë

Projektit që kishte nisur të ndërtohet tri vjet më parë ende nuk po i shihet fundi për shkak të ndarjes së mjeteve të pamjaftueshme buxhetore nga institucionet e ...