Postet nga: raportimet

Nisma për pajisjen e gazetarëve me mjete mbrojtëse mbështetet edhe nga deputetët

Një hulumtim i KALLXO.com i publikuar disa javë më parë, vuri në pah nevojën që gazetarët kanë për tu pajisur me mbrojtëse si antiplumba, helmeta ...

Gjashtë raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar gjashtë raste të dhunës në familje.

Vazhdon dhuna në familje, disa arrestime në 24 orët e fundit në Kosovë

Disa persona janë arrestuar në 24 orët e fundit në Kosovë për raste të dyshuara të dhunës ndaj familjarëve të tyre, nëpër qytetet të ndryshme.

Incidentet që u shënuan gjatë ditës së zgjedhjeve

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në Fushë- Kosovës nën dyshimin e falsifikimit të rezultateve të votave.  Sipas Policisë, me vendim të ...

Tri raste të dhunës në familje në më pak se katër orë

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në Prizren dhe një në Gjilan mbrëmjen e së mërkurës, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Sfidat e raportimit gazetaresk vs respektimi i privatësisë

 

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

Kompanitë në Kosovë vazhdojnë t`i mbajnë punëtorët e paregjistruar duke shmangur pagesat e tatimeve.

VIDEO: Reagimi i policisë në raportimet e qytetarëve për shitjen ilegale të qymyrit

Këtë javë në emisionin “Jeta në Kosovë” është diskutuar rreth shitjes ilegale të qymyrit dhe ndotjes së ajrit.