Postet nga: Incidentet

Nga janari, 9 turistë humbën jetën në Shqipëri

Falë potencialit të madh turistik, Shqipëria nuk vizitohet vetëm gjatë verës nga të huajt por gjatë gjithë vitit.

VIDEO - Pamje nga objekti i Komisionit Komunal Zgjedhor që u demolua mbrëmë në Mitrovicën e Veriut

Situata në Mitrovicën e Veriut sot është më stabile, pas ngjarjeve që ndodhën dje në këtë pjesë të Kosovës.

Kush qëndron pas incidenteve lidhur me targat në veri?

Institucionet e Kosovës po fajësojnë “grupet ilegale ekstremiste” për incidentet në veri, që kanë për cak serbët që po i konvertojnë targat e makinave të ...

Incidentet që u shënuan gjatë ditës së zgjedhjeve

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në Fushë- Kosovës nën dyshimin e falsifikimit të rezultateve të votave.  Sipas Policisë, me vendim të ...

Sulmet ndaj stafit shëndetësor në Spitalin e Ferizajt

Sulmet ndaj mantebardhëve në Komunën e Ferizajt kohëve të fundit janë bërë pothuajse të pashmangshme.

Edhe në Shqipëri festat kaluan pa incidente të mëdha

Policia e Shqipërisë njofton se në natën e ndërrimit të viteve deri sot në mesditë, 1 janar, nuk është shënuar asnjë ngjarje kriminale dhe asnjë aksident rrugor ...

Policia: 65 aksidente e 12 persona të arrestuar

65 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin ditor.