Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj kërkon dorëheqjen e Qeverisë dhe rikthimin e vendimit për projektin e gazit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, tha se Qeveria Kurti ka marr dy vendime të dëmshme e të rrezikshme për Kosovë...

Ramush Haradinaj thotë se Kosova mori dy nga goditjet më të mëdha me veprimet e fundit të qeverisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një konference për media ka thënë se Kosova gjatë ditës së djeshme ...

Haradinaj pas takimit me Ramën: E përkrahi temën e Ballkanit të Hapur pas njohës së Kosovës nga Serbia

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, pas takimit që mbajti me kryeministrin shqiptar Edi Rama, tha se kanë diskutuar tema për zhvillimet e fundit ...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama takim me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kosovë ka takuar edhe kreun e AAK-së, Ramush Haradinanj.

Haradinaj: Kurti më ftoi, unë shkova, ai nuk ishte aty

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili ishte i vetmi lider opozitar që nuk u pa në takimin e sotëm me kryeministrin, Albin Kurti, tha se ai i ishte ...

Haradinaj: Mbështes fuqishëm Policinë e Kosovës dhe institucionet në mbrojtje të rendit e ligjit

Të papranueshme atë që po ndodh në veri të Kosovës dhe të dirigjuar me qëllim të keq nga Serbia e Rusia, e ka quajtur situatën e krijuar ...

Haradinaj, në seancën e parë të sesionit vjeshtor parlamentar, përmend Nexhat Krasniqin

Ramush Haradinaj deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i ka drejtuar pyetje kryeministrit Albin Kurti për Nexhat Krasniqin, i cili sipas tij, nga Lë...

Nën shoqërimin e pijeve alkoolike e këngëve rapsodike, Haradinaj e Ramosaj sfidojnë masat kundër COVID-19

Ndonëse për hir të shëndetit publik propozuan që fushata zgjedhore të zgjatë vetëm pesë ditë, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj bashkë me kryetarin e Deçanit, ...