Postet nga: jens stoltenberg

Osmani: Anëtarësimi në NATO i mundëson Kosovës rol aktiv në kuadër të sigurisë rajonale dhe globale

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, tha se anëtarësimi o Kosovës në Bashkimin Evropian dhe në NATO do të kontribuojë në rritjen e sigurisë dhe stabilitetit në rajon.

Stoltenberg: Kërcënimi bërthamor i Putinit, përshkallëzim i rrezikshëm

Kërcënimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për përdorimin e armëve bërthamore pas ngecjeve të ushtrisë ruse në luftën në Ukrainë është “një retorikë ...

Shefi i NATO-s përshëndet marrëveshjen për lëvizje të lirë të arritur mes Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ka përshëndetur marrëveshjen për lëvizje të lirë mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur me ...

Kurti tregon temat e diskutuara me shefin e NATO-s

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se prioritet i Kosovës është anëtarësimi në NATO.

Kurti për tensionet në veri: Kemi përballje të shtetit demokratik me struktura të paligjshme e banda kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët për media me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se ...

Kurti pas takimit me shefin e NATO-s: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë vigjilentë për shkak të politikave të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Kosova kërkon ...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Kosova dhe Serbia të zgjidhin mosmarrëveshjet përmes dialogut

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të zgjidhin mosmarrëveshjet mes vete përmes dialogut të ndërmjetësuar ...

Vuçiq pas takimit me Stoltenberg: Duam të shmangim mundësinë e eskalimit dhe dhunës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Serbia nuk do eskalim dhe dhunë në veri ...