Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj përshëndet qëndrimin e përbashkët ShBA-Greqi për Kosovën, justifikimet e qeverisë për gazsjellësin i quan banale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka vlerësuar lart qëndrimin e përbashkët të ShBA-së dhe Greqisë për ...

Haradinaj mbështet presidenten Osmani për dëbimin e zytarëve rus nga Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se e mbështet presidenten Vjosa Osmani, për dëbimin e dy zyrtarëve rus nga Kosova.

Kurti ia përmend Haradinajt privatizimet me 3.52 euro për ari

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një debati me deputetin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinja ia ka përmendur privatizimet e tokave ...

Kurti e Haradinaj përplasen për aksionet e Policisë në veri, përmendet edhe Milan Radoiçiq

I pari i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti iu është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj i cili tha se dy aksionet e fundit të Policisë së Kosovë...

Ramush Haradinaj pas votimit: Votoni, mos e lini votën në shtëpi!

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Hradinaj, ushtroi të drejtën e votës në shkollën “Ali Sokoli” në Prishtinë.

Sekretarit të ME-së iu vazhdua kundërligjshëm mandati nga Hoti, Kurti shfuqizon vendimin

Qeveria Kurti ka shfuqizuar vendimin përmes të cilit Fatos Qerimit i ishte vazhduar mandati i Sekretarit të Përgjithshëm në Ministrinë e Ekonomisë.

Haradinaj kërkon sqarim për operacionin në veri, në kohë të fushatës elektorale

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe deputeti opozitar i Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj aksionit në Veri të Kosovës.

Haradinaj reagon për hartën e UEFA-së ku Kosovës nuk i vendosen ngjyrat e flamurit të Kosovës

Gjatë ditës se djeshme, institucioni evropian i futbollit, UEFA përmes një video qe ka publikuar për skuadrat pjesëmarrëse në kampionatin evropian 2024, në hartën e ...