Postet nga: Qeveria

Albin Kurti: Në mbledhjen e Qeverisë miratuam 28 vendime, prej tyre 12 projektligje

Kryeministri i Albin Kurti ka bërë të ditur se në mbledhjen e 96-të të Qeverisë kanë miratuar 28 vendime, prej tyre 12 projektligje.

Këshilli Grevist arrin në kryeministri - FOTO

Kryesuesi i Këshillit Grevist të BSPK-së, njëherish edhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka arritur në kryeministri për të takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

SBASHK: Greva do të vazhdojë derisa të ulet Qeveria të dialogojë me Këshillin Grevist të BSPK-së

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka njoftuar se greva do të vazhdojë përkundër thirrjeve për ndërprerje të grevës dhe nisje të vitit të ri shkollor.

Hykolli: Shumë shpejt do të dalim me lajme pozitive

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Ekonomik- Social, i cili për temë kishte gjetjen e zgjidhjes për të dalë nga greva, kryetari i Bashkimit të Sindikatave ...

www.pixabay.com

Borxhi i qytetarëve dhe bizneseve ndaj institucioneve qendrore e lokale mbi 700 milionë euro

Borxhi i qytetarëve dhe bizneseve ndaj institucioneve qendrore dhe lokale, në vitin 2021 arriti në vlerën e mbi 777 milionë eurove. Pandemia COVID-19, thuhet të ketë ndikuar që ky borxh ...

LDK e quan diskriminuese pakon e Qeverisë për përballim të inflacionit

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besjan Mustafa, ka folur në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për pakon e mbështetjes pë...

Mbi 960 mijë euro u dhanë për pagat e ish-pjesëtarëve të strukturave paralele serbe në vitin 2021

Nuk dolën në punë, por pagat i morën. Në vitin 2021, më shumë se 962 mijë euro u paguan për pagat e 199 ish-pjesëtarëve të strukturave ilegale të ...

Ymeri: Ndarja e 50 eurove e njëanshme, greva vazhdon

Ymer Ymeri, koordinator për organizim të brendshëm në Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK), dhe në...