Postet nga: 16 vjet shtet

Punë në ditë e netë të ftohta deri te ndërtimi i NEWBORN-it

Shtatë germat e mëdha të thurura në gjuhën angleze që u përuruan në mbrëmjen e 17.02.2008, çdo vit bartin nga një porosi, sidomos të nxjerrë nga ngjarjet ...

Abdixhiku: Shtëpia nuk mbahet pa miq

Në seancën solemne, e mbajtur më 17.02.2024 në Kuvendin e Kosovës, për nderë të 16-vjetorit të pavarësisë së vendit, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ...

Kusari- Lila: Kosova në rrugën drejt shtetit nuk ishte vetëm, populli liridashës ka miqtë dhe aleatët e saj

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila ka uruar të gjithë qytetarët në ditën e pavarësisë.

Presidentja Osmani në 16-vjetorin e Pavarësisë: Prezenca ushtarake e Serbisë në Kosovë ka përfunduar njëherë e përgjithmonë

“Shteti i Kosovës është dhe do të mbetet sovran”. Kështu ka thënë presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë seancës solemne të Kuvendit të Kosovës, të ...

Adixhiku bënë homazhe të varri i Rugovës: Prijësi bëri rrugën e vështirë, na mbetet ne të bëjmë të ardhmen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, së bashku me bashkëpartiak kanë bërë homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova në 16-vjetorin e ...

16 vjetori i pavarësisë, Serwer: Kosova është një adoleshente që po piqet shpejt

Profesori në Universitetin Johns Hopkins në SHBA, Daniel Serwer, në një intervistë për Kallxo.com, ka shprehur pikëpamjet e tij rreth të arriturave, ngecjeve dhe sfidave të Kosovë...

16 vjet shtet - Krerët e shtetit bëjnë homazhe në kompleksin e Jasharajve, tek varri i Rugovës dhe Demaçit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ditën e pavarësisë kanë bërë ...

16 vjet shtet - 117 shtete e njohën pavarësinë e Kosovës

Kosova feston sot më 17.02.2024, 16-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.