Postet nga: psrk

Prokuroria Speciale reagon ndaj deklaratës së Konjufcës

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka reaguar ndaj deklaratës së mbrëmshme të kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili ka thënë se njeriu ...

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e përvetësimit të mbi 1 milion eurove

Zyrtarët e AKPPM-së, Mendim Sojeva dhe Ganimete Gashi- Ahmeti të akuzuar për përvetësimin e mbi 1 milion eurove janë ballafaquar me rrëfimet e dy dëshmitarë...

Gjykimi për përvetësimin e mbi 1 milion eurove – dëgjohet eksperti financiar në Gjykatën e Prishtinës

Eksperti financiar Agim Sheqiri është paraqitur sot para gjykatës që të dëgjohet në rastin e përvetësimit të mbi 1 milion eurove nga zyrtarët e AKPPM-së.

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, Boban Bogdanoviq jep deklaratë në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Boban Bogdanoviq sot është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit në lidhje me vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviqit.

Gjykimi për falsifikimin e dokumenteve të tenderit në vlerë 800 mijë euro, dëshmon zyrtari i PSRK-së

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca ku i akuzuar është përfaqësuesi i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”, Tahir Sopa.

Pas gjashtë vitesh lirohen nga akuza për rastin 'Stenta' ish-ministri dhe ish-sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani dhe ish-sekretari i kësaj ministrie Gani Shabani janë liruar në mungesë të provave, gjashtë vjet pasi ishin akuzuar për korrupsion.

Dosja e prokurorisë: Paratë e shtetit shkuan në promovimin e fushatës së ish ministres Dhurata Hoxha

Mbi 140 mijë euro të buxhetit të Shtetit të cilat ishin destinuar për informimin e drejtë të qytetarëve rreth liberalizimit të vizave përfunduan duke promovuar fushatën elektorale ...

48 policët dhe dy doganierët e arrestuar të dyshuar edhe për krim të organizuar

Arrestimi i 50 zyrtarëve shtetërorë për afera korruptive bëri bujë në të gjithë vendin. 48 prej zyrtarëve të arrestuar janë pjesë e Policisë së Kosovës ndë...