Postet nga: protesta e veteranëve

VIDEO - Lëndohen disa protestues nga sprej që përdori policia

Disa protestues që janë duke marrë pjesë në protestën e veteranëve të OVL-UÇK, janë lënduar nga spreji që përdori policia ndaj tyre.

Policia përdori sprej ndaj veteranëve, dikush nga turma ka gjuajtur gazin lotsjellës

Policia ka përdorur sprej ndaj veteranëve që janë duke protestuar në hyrje të Kuvendit të Kosovës.

PAMJE - Protesta e veteranëve, policia bllokon hyrjen e ndërtesës së qeverisë

Policia e Kosovës ka bllokuar hyrjen e ndërtesës së Qeverisë, derisa dhjetëra veteranë janë duke protestuar para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, disa ...

Hisen Berisha mundohet t`i qetësojë veteranët

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, është parë në protestën e veteranëve të OVL-UÇK-së.

VIDEO - Policia përdor sprej ndaj veteranëve protestues

Protestuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po kanë tentuar të hyjnë brenda Kuvendit të Kosovës gjatë protestës që ...

Hoti komenton protestën e veteranëve të UÇK-së: Nuk duhet ta pengojmë drejtësinë

Kryeministri Avdullah Hoti ka komentuar paralajmërimin e protestës nga organizata e veteranëve të luftës dhe mundësinë e shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale.

Përleshje mes Policisë e veteranëve të luftës në Sarajevë

Policia në Bosnje u përlesh me qindra veteranë të luftës, që protestuan në shenjë pakënaqësie me ligjet që i rregullojnë të drejtat e tyre që burojnë ...

Veteranët boshnjakë të luftës bllokojnë pikën kufitare me Kroacinë

Rreth 100 ish-ushtarë, anëtarë të shoqatës “Mbrojtësit e Harruar”, bllokuan të hënën kalimin e Bijacës në Bosnjën lindore në protestën e fundit nga ...