Postet nga: protesta e veteranëve

Përfundon takimi më shumë se 2-orësh i udhëheqësve të OVL UÇK-së me Kurtin

Udhëheqësit e kategorive të dala nga lufta kanë përfunduar takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kurti: Veteranët e vërtetë duhet të kenë kompensim më të lartë se paga minimale

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se është pro që veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të kenë kompensim më të lartë se paga minimale, ...

PDK: Kërkuam nga Qeveria që t’i ftojë veteranët në takim dhe të gjejnë një zgjidhje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se PDK nuk do të lejojë që të vazhdohet seanca e sotme pa gjetur një zgjidhje për ...

Klinaku: Protestuesit për tërheqjen e mjeteve nga Trust-i mund të bashkohen në protestën tonë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka paralajmëruar se sot do të protestohet pë...

Dardan Molliqaj në protestën e veteranëve edhe pse ka urdhër-arrest të lëshuar ndaj tij

Kryetari i Partisë Socialdemokrate PSD, Dardan Molliqaj, i është bashkuar protestës së organizuar nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, edhe pse ndaj tij është lëshuar ...

Policia ruan Qeverinë e Kosovës

Zyrtarë të Policisë së Kosovës janë duke ruajtur lokacionet kryesore në Prishtinë.

Veteranët thyejnë kordonin e Policisë, hyjnë në oborrin e Kuvendit - LIVE

Protestuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e kanë thyer kordonin e Policisë së Kosovës dhe kanë depërtuar brenda ...

Policia e Kosovës në gatishmëri për protestën e veteranëve të UÇK-së (FOTO)

Njësitë e Policisë së Kosovës janë duke qëndruar në oborrin e Kuvendit para fillimit të protestës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së ...