Postet nga: OVL UÇK

Raportohet se Specialja po interviston Haxhi Shalën, ZPS nuk jep detaje

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk ka pranuar të jap komente lidhur me raportimet për intervistimin e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haxhi Shala.

Klinaku i OVL UÇK-së fton qytetarët t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale

Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka ftuar qytetarët që t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitë...

Klinaku për bastisjet e Gjykatës Speciale: Mos lejoni të preket asgjë pa prezencën tuaj, mund të iu montojnë prova

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL të UÇK-së, Faton Klinaku përmes ëshë shkrimi ka kërkuar që të gjithë ata që mund të jenë cak i ...

Specialja arreston një të dyshuar për pengim të drejtësisë

Nën dyshimet për pengim të drejtësisë, një ish-pjesëtar i UÇK-së është arrestuar me kërkesë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Shtëpia e ...

Konjufca për deklaratën e Klinakut: Është kërcënim i hapur për kryeministrin

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, në një deklarim për media ka folur edhe për deklaratën e ushtruesit të detyrës së kryetarit të Organizatë...

Klinaku intervistohet nga Policia për deklaratën e tij për Kurtin, avokati tregon çka deklaroi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Faton Klinaku, është intervistuar nga ana e ...

Një degë e OVL-UÇK-së distancohet nga deklarata e Faton Klinakut

Deklarata e mbrëmshëm e ushtruesit të detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Faton ...

Hysamedin Feraj i reagon Faton Klinakut: OVL duhet të ruaj nderin dhe lavdinë

“…Më parë e vras Albin Kurtin sesa që ia lëshoj rrugën e iku nga Kosova” – janë fjalët që ka shkruar Ushtruesi i Detyrës së Kryetarit të ...