Postet nga: Prokuroria Themelore

Vrasja në Prishtinë, Prokuroria jep detaje

Një person ka mbetur i vdekur sonte në rrugën "Ndue Përlleshi" në Prishtinë. Dyshimet e para janë se babai ka vrarë djalin e tij, A.K.

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje ndaj vëllait të tij

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar paraburgim ndaj të dyshuarit, i cili për shkak të një mosmarrëveshje familjare për pronë, ka tentuar të vras vëllain e ...

Prokuroria fton Kurtin e Konjufcën për të dëshmuar në rastin kundër Thaçit e Veselit

Më shumë se 7 muaj pasi kishin dorëzuar kallëzim penal ndaj Presidentit të Kosovës dhe ish-Kryeparlamentarit, zyrtarët e Vetëvendosjes u ftuan  për të dëshmuar ...

Prokuroria tregon si shitej droga në sheshin 'Shadërvan', prapa xhamisë, në Prizren

Prokuroria Themelore Prizren, sot ka ngritur aktakuzë kundër katër personave për gjashtë vepra penale.

Paraburgim për burrin që dyshohet se plagosi gruan në Mitrovicë

Gjykata e Mitrovicës ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin R.F, i cili dyshohet se plagosi dje gruan e tij.

Rasti i zyrtarit të Ministrisë së Drejtësisë lidhur me '50 shades of gay' mund të kalojë në Prokurorinë Speciale

Rasti i zyrtari të Ministrisë së Drejtësisë, i cili përmes një statusi në Facebook dyshohet se  kishte kërcënuar ekipin e shfaqjes “55 shades of gay’ të Qendrë...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasje në AKI

Gjykata Themelore ka vendosur që t'i caktojë masën e paraburgimit për një muaj ndaj V.I., të dyshuarit për vrasjen e një punëtori të AKI-së.

Prokurori jep detaje rreth vdekjes së 29 vjeçarit në Prishtinë

Një burrë është gjetur pa shenja jete mbrëmë në banesën e tij në Prishtinë.