Postet nga: Prokuroria Themelore

Prokuroria e Prishtinës inicion rast ndaj profesorit Xhevat Krasniqi për ngacmim seksual

Prokuroria e Prishtinës ka njoftuar se është iniciuar rast ndaj profesorit të Universitetit të Prishtinës (UP), Xhevat Krasniqi, në drejtim të veprës penale - ngacmim seksual.

Dyshimet për mashtrim, arrestohet pronari i një shkolle online në Gjilan

Policia në Gjilan po kryen bastisje në një objekt i cili ishte marrë në shfrytëzim nga një person i dyshuar për mashtrim, i cili kishte hapur një shkollë ...

Rënia e çatisë nga objekti i Komunës së Prishtinës, zyrtarit të kompanisë i hiqet masa e arrestit shtëpiak

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka hequr masën e arrestit shtëpiak të pandehurit, Bekim Baftjaraj nga kompania “NBT ING” SH.P.K. lidhur me rastin e rënies ...

Vrasja në Prishtinë, flasin nga Prokuroria

Një grua ka mbetur e vdekur si pasojë e të shtënave më armë zjarri sonte rreth orës 20:20 në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë.

Si ndodhi incidenti me grushte në Kuvend për të cilin u ngrit aktakuzë ndaj zv/kryeministrit Bislimi dhe tre deputetëve të PDK-së

Kuvendi i Kosovës më 13 korrik 2023 u shndërrua në një arenë përleshjesh fizike, mes deputeteve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe anëtarëve të Qeverisë ...

Vdekja e dy këmbësorëve në Pejë, një person po intervistohet si i dyshuar

Dy këmbësorë kanë vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte në fshatin Ozdrim të Pejës.

Prokuroria jep detaje për tre zyrtarët e arrestuar të komunës së Prishtinës

Tre zyrtarët e Komunës së Prishtinës të ndaluar me urdhër të Prokurorit të Shtetit gjatë ditës së premte janë në masën e ndalimit 48 orë...

Prokuroria urdhëron obduksion për trupin e viktimës në lagjen "Arbëria" në Prishtinë

Personit të vrarë, vdekja e të cilit u kostatua nga ekipi mjekësor në vend të ngjarjes, është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.