Postet nga: plani franko-gjerman

Me simbole ruse, djathtistët serbë protestojnë kundër marrëveshjes me Kosovën

Më 24 mars, mbështetësit e katër partive parlamentare të opozitës së djathtë bllokuan trafikun për një orë para ndërtesës së Qeverisë së Serbisë në ...

Kurti: Vuçiq refuzoi ofertën time për vetëmenaxhimin e serbëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq e ka refuzuar një ofertë të tij për “vetëmenaxhim të serbëve të ...

Borrell: Marrëveshja e Ohrit krijon një 'status quo' të re në dialog, Asociacioni urgjencë për Kosovën

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme e Siguri, Josep Borrell, në konferencë për media pas takimit të ministrave të Jashtëm të ...

VIDEO - Albin Kurti pi kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin në Ohër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin Bislmi dhe ministrin Çeku kanë takuar në ambientet e hotelit në Ohër, kryetarin e Bashkimit Demokratik pë...

Escobar merr pjesë në takimin e Ohrit

I dërguari i posaçëm i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të marrë pjesë në cilësinë e vëzhguesit në rundin e ri të ...

Borrell: Është koha që Kosova dhe Serbia të tregojnë guxim dhe përgjegjësi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thënë se është koha që Kosova edhe Serbia të tregojnë guxim ...

Një ditë para takimit në Ohër, Escobar vjen në Prishtinë dhe takon Kurtin

Vetëm një ditë para takimit të Ohrit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do ta pres në takim të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pë...

NATO: Është koha që Kosova dhe Serbia të bëjnë kompromise

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, ka thënë të mërkurën se është koha që Kosova dhe Serbia të bëjnë kompromise.