Postet nga: petrit selimi

Petrit Selimi: Nuk do ta kisha problem nëse do të rrënohej objekti i shëmtuar i Teatrit Kombëtar të Kosovës

Pas rrënimit të objektit të Teatrit Kombëtar të Tiranës, kryeshefi i Korporatës “Sfidat e Mijëvjeçarit” për Kosovë, Petrit Selimi, ka thënë se ...

Ambasadori gjerman ironizon me Petrit Selimin, ky i fundit pret kërkimfalje

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka ironizuar me një postim të kryeshefit të Korporatës "Sfidat e Mijëvjeçarit" për Kosovë, Petrit Selimi.

Kosovarët ia kujtojnë Mogherinit premtimin për liberalizim pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeshefi Ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Petrit Selimi, në një vjetorin e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin me Malin  e Zi ka ironizuar me një ...

Debati Selimi - Ischinger në lidhje me letrën e Trump drejtuar Thaçit

Duke iu referuar letrës së presidentit Donald Trump e cila ka arritur në adresë të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ambasadori Wolfgang Ischinger ka shkruar se pse ...

Kosova Shënon Progres në Indikatorët e ‘Sidave...’

Vetëm Politikat tregtare dhe shëndeti i fëmijëve kanë përkeqësim nga listën e gjatë të indikatorëve vjetorë të qeverisjes së mirë. Përmirë...

Haradinaj i Lidh Milionat nga Amerika me Shpresën për Jetë më të Mirë

Në një konferencë për gazetarë ku doli bashkë me Petrit Selimin, koordinatorin e Zyrës së Sfidave të Mijëvjeçarit dhe përfaqësues të Korporatës së ...

Thaçi Takohet me Përfaqësuesit e MCC-së, Fsheh Rënien e Kosovës në Ranglistë

Në një komunikatë të lëshuar nga Zyra e Presidentit thuhet se në këtë takim, James Gerard ka njoftuar presidentin Thaçi se puna e MCC-së në Kosovë është “...

Konfirmohet Humbja e Milionave të Premtuara nga ShBA

Liderët e institucioneve kryesore kosovare patën bërë premtime të mëdha pas vendimit agjencisë qeveritare amerikane Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) për të pranuar ...