Postet nga: peticioni

PSD nuk cakton deputetë për ta prezantuar Projektligjin për faljen e gjobave, Kuvendi e shtynë për një seancë tjetër

Partia Social Demokrate (PSD), si iniciuese e Projektligjit për faljen e gjobave gjatë pandemisë, nuk ka caktuar ndonjë deputet të Kuvendit të Kosovës për t’ia prezantuar ...

Në Kuvend dorëzohet peticioni me nënshkrimet për riprocedim të Projektligjit për Trustin

Në Kuvendin e Kosovës sot janë dorëzuar nënshkrimet e peticionit për nismën legjislative qytetare për Projektligjin për Trustin.

Mbi 15 mijë nënshkrime pro tërheqjes së mjeteve nga Trust-i

Mbi 15 mijë qytetarë e kanë nënshkruar brenda pesë ditëve peticionin, përmes së cilit kërkohet tërheqja e një pjese të kursimeve nga Trusti.

Shqipërisë i kërkohet të ndalojë lavdërimin e regjimit komunist

Prezantohet një peticion që u bën thirrje autoriteteve të ndalojnë lavdërimin e ish-diktaturës komuniste shqiptare, të ndalojnë shfaqjen e simboleve të saj dhe të verifikojnë zyrtarët ...

Vazhdon protesta e infermierëve, nesër do të dorëzohet peticioni tek krerët e lartë të shtetit

Mantelat e bardha i vendosën infermierët të cilët po kërkojnë t’i vazhdohet kontrata, në hyrje të Ministrisë së Shëndetësisë si shenjë pakënaqë...

PSD-ja filloi mbledhjen e nënshkrimeve për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Partia Socialdemokrate ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin qytetar për faljen e gjobave të pandemisë.

Teatri Kombetar

Teatrot kërkojnë që të hapen, kërcënojnë me protesta

Me kërkesën, ‘Teatrot të hapën sa më shpejtë”, institucionet teatrore në vend kanë nisur një peticion drejtuar Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe Ministres së ...

Vetëvendosje vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin ‘Duam zgjedhje’

Lëvizja Vetëvendosje është duke vazhduar mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për peticionin “Duam zgjedhje”, për ta proceduar më pas në Kuvendin e Kosovës.