Postet nga: komuna e leposaviqit

Ministri i Bujqësisë i shkon në zyrë kryetarit të Leposaviqit

“Është një sherif i ri në qytet”, kështu e ka përfunduar postimin Ministri i Bujqësisë, Faton Peci të cilëit i ka bashkangjitur edhe disa fotografi nga ...

Kryetari i Leposaviqit thotë se të hënën do e vazhdojë punën në objektin e komunës

Kryetari i Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi tha se për nesër, e hënë, planet e tija janë që ta vazhdojë punën në objektin e kë...

Sveçla përfundon takimin te kryetari i Leposaviqit, thotë se i ofroi mbështetje

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla pas takimit me kryetarin e Leposaviqit, Lulzim Hetemi, në objektin e komunës, ka thënë se i ka ofruar atij ...

Kryetari i Leposaviqit hyn në Komunë, shkon edhe Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka shkuar para disa minutash në Leposaviq.

Nën përcjelljen e forcave të rendit, kryetari i Leposaviqit vendoset në zyrën e tij në komunë

Mes tensionesh dhe nën përcjelljen e forcave të rendit, Lulzim Hetemi, kryetar i zgjedhur i Komunës së Leposaviqit ka hyrë në zyrën e tij.

Zyrës së Kryeministrit i ‘humb’ gjipi që ia kishte dhënë në shfrytëzim ish-kryetarit të Leposaviqit Zoran Todiq

Ndonëse ka më shumë se 6 muaj që ka dorëzuar mandatin për të qeverisur me Komunën e Leposaiviqit Zoran Todiq nuk e ka dorëzuar edhe gjipin ...

Kapet një serb me 30 mijë euro të padeklaruara në fshatin Bistricë të Leposaviqit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar një shumë prej 30 mijë euro të padeklaruara, nga një shtetas i Serbisë, në fshatin Bistricë të Leposaviqit.

Qeveria merr vendim për shpallje me interes të veçantë disa prona në Leposaviq

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme korresponduese ka marrë vendim për shpalljen me interes të veçantë publik të disa pronave të paluajtshme në komunën e ...