Postet nga: Peter Stano

Sulmet ndaj policisë në veriun e Kosovës "tensionim i qëllimshëm”

Autoritetet e rendit në Prishtinë shprehen të shqetësuara për sulmet e herëpashershme ndaj forcave policore në veriun e Kosovës. Sipas tyre, ato synojnë të shkaktojnë panik ...

Targat, sot takimi i ekipeve Kosovë - Serbi në Bruksel

Sot dhe nesër pritet që ekipet punuese për targat do të takohen në Bruksel për të finalizuar marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshja për targat, BE pret përparim deri më 21 prill

20 dhe 21 prilli pritet të jenë datat kur ekipet punuese për targat do të takohen në Bruksel për të finalizuar marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe ...

BE deklarohet rreth takimit të radhës Kosovë-Serbi në Bruksel

Bashkimi Evropian ka deklaruar se janë duke punuar në agjendën për takimin e ardhshëm mes Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut për normalizimin ...

BE: Nuk ka vend për ta mohuar apo nënvlerësuar Masakrën e Reçakut

Zëdhënësi i përfaqësuesit të lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se Masakra e Reçakut nuk mund ...

BE: Ende nuk ka përfunduar takimi mes palëve, negociatat vazhdojnë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë se takimi mes përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e Miroslav ...

Akuzat e ish-gjyqtarit Simmons, BE thotë se qëndron pranë EULEX-it dhe arritjeve të tij

Bashkimi Evropian ka deklaruar se qëndron pranë Misionit të BE-së për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) dhe arritjeve të tij, pas akuzave dhe pretendimeve për korrupsion ...

Bashkimi Evropian: Puna për dialogun Kosovë-Serbi vazhdon

Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, ...