Postet nga: kuvendi i shqipërisë

Kurti takon kryekuvendaren e Shqipërisë Lindita Nikolla, e informon për marrëveshjen e Ohrit

Gjatë vizitës së punës në Republikën e Shqipërisë, kryeministri Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me presidentin e Shqipërisë, Begaj, u prit në takim nga ...

Kurti pret në takim anëtarët e Komisionit për Integrim Evropian të Kuvendit të Shqipërisë

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, ka pritur një delegacion të Komisionit për Integrim Evropian të Kuvendit të Shqipërisë, të kryesuar nga kryetarja e këtij komisioni, Jorida Tabaku ...

Tensione në protestën e opozitës para Kuvendit të Shqipërisë

Protesta e partive opozitare para ndërtesës së Kuvendit të Shqipërisë është përcjellë me tensione, pasi protestuesit u përplasën me forcat e rendit.

Seancë e tensionuar në Kuvendin e Shqipërisë për 'rastin McGonigal'

Kryeministri Edi Rama nuk mori pjesë në seancën parlamentare ku ishte parashikuar të zhvillohej interpelanca e thirrur nga Partia Demokratike (PD) për lidhjet e ish-agjentit të lartë të ...

Sot mblidhen Kuvendi i Shqipërisë dhe i Kosovës, shënojnë 110 vjetorin e Pavarësisë

Për herë të parë në histori, Kuvendi i Kosovës dhe Kuvendi i Shqipërisë do të mbajnë mbledhje të përbashkët, për të shënuar 110 vjetorin ...

Shqipëri, miratohet marrëveshja për Portin e Durrësit

Deputetët socialistë votuan projektin kontravers të qeverisë për ndërtimin e një “Dubai” në Portin e Durrësit, ndërkohë që pronarët përfitues të njërë...

110-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë bën bashkë kuvendarët nga dy shtetet shqiptare

Kuvendi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë do të mbajnë një mbledhje të përbashkët në Tiranë.

Loja politike me hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 20 tetor disa ndryshime në ligjin “Për të Drejtën e Informimit për dokumentat e Ish-Sigurimit të Shtetit” pas një bashkimi votash mes ...