Postet nga: Arben Ahmetaj

Kuvendi i Shqipërisë i ndërpret mandatin deputetit Arben Ahmetajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri bëri të ditur të mërkurën se Kuvendi ka njoftuar për ‘krijim vakance’ dhe ndërprerje të mandatit për ...

Detaje të akuzave ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe dhëndrit të tij, Malltezi

Në Tiranë, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar detajoi sot akuzat për korrupsion ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe bashkëshortit të vajzës së ...

Prokuroria i kalon policisë urdhrin për arrestimin e Arben Ahmetajt

Në Shqipëri të enjten pasdite Prokuroria e posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit i dorëzoi policisë urdhërin për ekzekutimin e masës së ...

Shqipëri: Sekuestrohen gjashtë prona të Arben Ahmetajt

Autoritetet në Shqipëri kanë bërë të ditur se janë sekuestruar katër banesa dhe dy llogari bankare në pronësi të ish-zëvëndëskryeministrit të Shqipërisë, ...

Këshilli i Mandateve voton në favor të kërkesës së SPAK-ut për arrestimin e Arben Ahmetajt

Këshilli i Mandateve dhe Imunitetit në Shqipëri votoi në favor të kërkesës së Prokurorisë së Posaçme kundër korrupsionit (SPAK) për arrestimin e ish-zë...

Prokuroria Speciale kërkon ta arrestojë, Arben Ahmetaj largohet nga Shqipëria

Mbledhja e Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit në Shqipëri ka përfunduar pa ndonjë vendim lidhur me kërkesën e Prokurorisë së Posaçme kundër korrupsionit (...

Këshilli i Mandateve diskuton kërkesën e prokurorisë për arrestimin e Ahmetajt

Në Shqipëri, Këshilli i Mandateve u mblodh sot pasdite për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për të marrë autorizimin për ...

Shqipëri: SPAK kërkon nga Kuvendi autorizim për arrestimin e Arben Ahmetaj

Prokuroria e Posaçme kundër korrupsionit në Shqipëri (SPAK) ka dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për dhënien e autorizimit për ...