Postet nga: Enkelejd Alibeaj

Komisioni i reformës zgjedhore në Tiranë mblidhet online pas protestës së deputetëve në sallë

Në Tiranë, komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore rifilloi sot punën përmes një platforme online pas protestës në sallën e mbledhjeve të një ...

Pas humbjes në zgjedhje, Alibeaj jep dorëheqje nga drejtimi i PD-së

Pas humbjes së thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet vendore të 14 majit, ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enkelejd Alibeaj, ka dhënë dorëheqje.

Berisha s’mund t’i regjistrojë kandidatët për zgjedhje në Shqipëri

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka vendosur se të drejtën për të kërkuar regjistrimin e Partisë Demokratike për zgjedhjet vendore të 14 majit e ...

Dështojnë negociatat, PD-ja shkon e ndarë në zgjedhjet lokale në Shqipëri

Në Shqipëri, kanë dështuar negociatat mes dy grupimeve brenda Partisë Demokratike (PD), që kjo parti më e madhe opozitare në vend të shkojë me kandidatë të vetëm ...

Shqipëri, shtyhet për më 10 maj nisja e procesit për presidentin e ri

Në Shqipëri, shumica socialiste dhe përfaqësuesit e opozitës ranë sot dakord të spostojnë dhe me disa ditë të tjera nisjen e procedurave për zgjedhjen e ...

Enkelejd Alibeaj zëvëndëson Lulzim Bashën, pritet miratimi i Këshillit Kombëtar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka njoftuar se vendin e Lulzim Bashës e merr Enkelejd Alibeaj.