Postet nga: BBC

Elbenita Kajtazi prezanton Kosovën në BBC Cardiff Singer of the World - Video

Sopranoja shqiptare, Elbenita Kajtazi ka përfaqësuar Kosovën në skenën botërore të konkursit të këngës në BBC Cardiff of the World.

Ish-drejtori i BBC-së jep dorëheqjen nga një bord, pas hetimit për intervistën e Princeshës Diana

Tony Hall, ish-drejtor i lajmeve dhe aktualitetit në BBC në kohën e intervistës eksplozive të radio-televizionit publik me Princeshën Diana në vitin 1995, dha dorëheqjen të shtunë...

Kryeministri i Mbretërisë së Tajlandës uron Kurtin për formimin e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi nga kryeministri i Mbretërisë së Tajlandës, Prayut Prayut Chan-ocha, gjeneral në pension.

BBC: Të gjitha klubet angleze vendosin heqin dorë nga pjesëmarrja në Superligën Europiane

Të gjitha klubet angleze kanë vendosur të heqin dorë nga projekti i Supërligës Europiane.

Pse rumunët janë të pushtuar nga hudhrat?

Ndërsa shumë njerëz nuk preferojnë hudhër në ushqimin e tyre nga frika e nuhatjes, rumunët kanë një vlerësim të kultit për të, thuhet në ...

Raportimi i BBC për zgjedhjet në Kosovë: Partitë opozitare arrijnë fitoren

Partitë e opozitës kanë fituar numrin më të madh të votave në zgjedhjet e përgjithshme të Kosovës.

Vdes në moshë 88 vjeçare nobelistja amerikan Toni Morrison

Shkrimtarja nobeliste amerikane Toni Morrison, ka vdekur një ditë më parë, më 5 gusht 2019,  në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në moshën 88 vjeçare.

‘Air Canada’: Gruaja harrohet në aeroplan, thotë se u tmerrua

Një grua ka thënë se ajo ka mbetur vetëm në një avion të kompanisë ‘Air Canada’ pasi e kishe zënë gjumi gjatë një fluturimi, raporton BBC