Postet nga: Partia Demokratike e Kosovës

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme

Pas një takimi rreth treorësh me kryeministrin Albin Kurti, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është deklaruar për media në lidhje me temat që janë ...

KQZ nënshkruan kontratën me kompaninë që do t'i auditoj financat e partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve [KQZ], më 13.02.2024, nëpërmjet platformës elektronike për prokurim publik në Kosovë, “e-prokurimi”, ka publikuar thirrjen për kontratë për auditimin e financave ...

Partitë parlamentare nuk tregojnë se ku saktësisht i çuan rreth 2 milionë euro

1 milion e 791 mijë e 483 euro e 85 centë i kanë shpenzuar partitë politike parlamentare: Lëvizja Vetëvendosje, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca pë...

PDK me të hyra mbi 800 mijë euro gjatë vitit 2023

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar më 15.11.2024 raportet financiare të partive politike për vitin 2023.

Memli Krasniqi tregon pse nuk mori pjesë në pritjen shtetërore për ditën e çlirimit të Kosovës

Në pritjen shtetërore për nder të përvjetorit të çlirimit të Kosovës kanë munguar drejtuesit e partive opozitare por edhe ambasadorët e vendeve të QUINT-it.

PDK: Përjashtimi nga 'Defender Europe', shenjë e përkeqësimit të raporteve me SHBA-në dhe NATO-n

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka thënë se është e shqetësuar me zhvillimet e fundit që e kanë sjellë Kosovën në "përballje të rrezikshme" me ...

PDK-ja bëhet me kryetar dege në Itali

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi ka njoftuar se Patriot Krasniqi është zgjedhur Kryetar i Degës së PDK-së në Itali.

Krasniqi nga Skenderaji: Thirrja jonë emergjente shkon edhe një herë për Qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka vizituar Skenderajin pas vërshimeve dhe përmbytjeve të djeshme me të cilat është prekur.