Postet nga: parashikimi i motit

Moti për dy ditë, të enjten shi e borë

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti në javën e ardhshme, ditët kur priten reshje intensive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se javën e ardhshme do të jetë mot i ngjashëm.

Moti sot kryesisht me diell, gjatë natës ngrica e mjegull

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Moti të premten dhe të shtunën - mëngjesi i ftohtë e temperatura maksimale 3 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur së në dy ditët e ardhshme të kësaj jave do të mbajë mot relativisht i qetë, mëngjesi ...

Mot më i ftohtë në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme vendi do të përballet me ulje të temperaturave.

Moti sot, i vranët dhe me riga shiu dhe bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë që sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore.

Moti në Kosovë të premten dhe të shtunën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët e ardhshme vendi ynë do të ndikohet nga masat relativisht të ftohta, duke iu afruar ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë ta mbajnë këtë situatë të qetë meteorologjike.