Postet nga: parashikimi i motit

Moti gjatë javës, në këto ditë priten reshje shiu e bore

Moti gjatë javës së dytë të shkurtit do të jetë relativisht i qëndrueshëm, përjashtuar dy ditët e para të javës, ku parashihen reshje shiu ...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të dielën (6 shkurt) do të mbajë mot kryesisht me diell.

Moti në dy ditët e ardhshme, i vranët e me riga shiu e bore

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga të dobëta shiu dhe bore.

Moti në javën e parë të shkurtit, kur priten reshje bore

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës (IHMK) ka parashikuar që në 5 ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë  mot i ndryshueshëm.

Moti në dy ditët e ardhshme, temperatura minimale minus 10 gradë celsius

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti për dy ditë, të enjten shi e borë

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti në javën e ardhshme, ditët kur priten reshje intensive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se javën e ardhshme do të jetë mot i ngjashëm.

Moti sot kryesisht me diell, gjatë natës ngrica e mjegull

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.