Postet nga: parashikimi i motit

Moti të mërkurën dhe të enjten, me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Moti sot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot ka parashikuar të mbajë moti kryesisht i vranët por edhe me intervale të shkurta me diell.

Moti në 5 ditët e ardhshme, në këtë ditë do të intensifikohen reshjet e shiut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar situatë pothuaj të ngjashme meteorologjike në pesë ditët e ardhshme.

Sot mot me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve vijuese.

Moti të mërkurën e të enjten - i vranët e me reshje shiu

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme do të jetë i vranët dhe me reshje shiu. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Moti sot, kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka thënë se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Moti në dy ditët e para të tetorit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët e në vise të larta ka mundësi ...

Moti të mërkurën e të enjten, i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se edhe gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të kemi mot të vranët dhe me riga shiu.