Moti për sot

Sot mbi vendin tonë pritet të mbahet mot me diell, ndërsa vonë gjatë natës vranësirat parashihen të sjellin reshje bore.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometereologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat do të shënojnë ulje në të dyja vlerat ekstreme, do të lëvizin ndërmjet -1 deri -3 gradë Celsius minimalja, kurse ato maksimalet do të lëvizin ndërmet 3 deri në 5 gradë Celsius.

Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s