Postet nga: parashikimi i motit

Moti të premten dhe të shtunën, ngriten temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të vazhdojë situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike.

Moti në Kosovë në javën e parë të pranverës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e parë e pranverës fillon me kushte të njëjta meteorologjike dhe me temperatura nën vlerat e mesatares, sidomos ...

Moti në javën e fundit të dimrit, ngriten temperaturat

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHMK) ka parashikuar që java e fundit e dimrit do të vijojë me kushte më të qëndrueshme atmosferike.

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Mot kryesisht me diell, por i ftohët do të mbajë sot në vend.

Moti në dy ditët e ardhshme - i ftohtë dhe me reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të mbajë mot i vranët e me reshje bore, kohë ...

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme, vendet ku priten reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se dita e nesërme do të karakterizohet me mot të vranët dhe me intervale me diell.

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Të mërkurën në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët.

Moti nesër me shi e borë

Nesër në Kosovë pritet të jetë mot i vranët dhe të ketë reshje shiu e bore.