Postet nga: parashikimi i motit

Sot do të Ketë Ngritje të Temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të ketë ngritje graduale të temperaturave maksimale dhe intervale me diell.

Sot, Mot i Vranët dhe me Shi

Rajoni  ynë, tashmë, gjendet nën ndikimin e masave ajrore me presion të ulët atmosferik.

Sot, Mot me Vranësira dhe Shi

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të cilat në pjesën e parë të ditës do të sjellin riga shiu që me kalimin e ...

Moti Sot në Kosovë

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët.

Këtë Javë Mot i Njëjtë, Javën Tjetër Ulen Temperaturat

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme.

Çfarë Moti do të Mbretërojë Sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Parashikimi i Motit për Sot dhe Ditët në Vijim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nga sot pritet që temperaturat të ngritën, ku do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Moti Sot dhe në Ditët e Ardhshme

Meteorologët për sot parashohin mot me më pak vranësira dhe ngritje të lehtë të temperaturave, të cilat do të lëvizin në mes 4 e 17 gradë Celsius.