Postet nga: parashikimi i motit

Moti të premten e të shtunën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të ...

Moti nesër, i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Moti sot, kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e sotme do të karakterizohet me mot kryesisht me diell.

Moti gjatë javës, ja kur do të bjerë shi

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe intervale me diell.

Sot, mot i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Ditët kur do të bjerë shi

Mbi rajonin tonë kanë filluar të shtrihen fusha të presionit të ulët të ardhura nga Atlantiku, ku gjatë javës në vijim do të sjellin mot të paqëndrueshë...

Moti sot, i ndryshueshëm dhe me shira lokale

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme.