Postet nga: parashikimi i motit

Parashikimi i motit, nesër në mbrëmje shi e borë (FOTO)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Moti për 5 ditë, ja kur priten reshje të shiut dhe borës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme.

Moti sot e nesër, kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat anticiklonike të shtrira mbi rajonin e Ballkanit do të kushtëzojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell.

Moti nesër e pasnesër, në përvjetorin e pavarësisë temperatura pranverore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa ...

Moti të mërkurën e të enjten (FOTO)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Moti gjatë javës, ditët kur do të ketë reshje

Në vendin tonë në javën e ardhshme pritet të mbajë mot i ndryshueshëm me mundësi për reshje shiu ndërsa në vise kodrinore-malore edhe me borë.

Moti sot dhe gjatë javës së ardhshme (FOTO)

Sot gjatë ditës do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Mot i ftohtë edhe të premten e të shtunën

Të premten parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset kodrinore-malore do të ketë kushte për fjolla të lehta bore.