Postet nga: parashikimi i motit

Sot, mot i vranët e vende-vende me shi

Dita e diel do të karakterizohet me vranësira të shpërndara.

Moti sot e nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe i ndryshueshëm.

Mot me shi të premten e të shtunën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe i ndryshueshë...

Moti sot me vranësira, në vise malore riga shiu

Moti sot do të jetë pjesërisht me diell dhe vranësira.

Parashikimi i motit, sot me diell, nesër reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situata meteorologjike do të mbetet stabile edhe gjatë ditës së sotme.

Moti në 5 ditët e ardhshme, ja kur priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti sot, me diell e pjesërisht i vranët

Në vendin sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen ...

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës, sot informoi se gjatë dy ditëve të ardhshme do të vijojë situatë e ngjashme meteorologjike.