Postet nga: parashikimi i motit

Të hënën bie borë

Kosova do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen përgjatë Mesdheut, që depërtojnë edhe mbi rajonin tonë.

Moti nesër, riga shiu e fjolla bore

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore.

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin në 5 ditët e ardhshme.

Moti nesër, me diell dhe më i ngrohtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ...

Moti nesër, me vranësira e reshje të dobëta shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lë...

Moti nesër, shi e borë

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

Moti në 5 ditët e ardhshme

Java në vijim do të karakterizohet nga depërtimet e vorbullave ciklonike nga Atlantiku mbi Itali dhe rajonin tonë, që si pasojë do të sjellin mot të ndryshueshëm, me ...

Çfarë moti do të kemi sot?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët dhe me kthjellime.