Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Në bazë të ecurive sinoptike, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Moti në Kosovë, priten stuhi shiu

Vendi ynë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

IHMK tregon se në cilat komuna të Kosovës mund të ketë vërshime të shpejta

Sektori i Hidrologjisë i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës këtë të diel paralajmëroi se gjatë ditëve të ardhshme në vend do të ketë vërshime për ...

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Moti nesër, temperatura bie nën zero

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shë...

Moti më 1 maj, shi, vranësira e diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 16...

Java e ardhshme me vranësira dhe reshje shiu

Gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira të çrregullta dhe reshje shiu.

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këto ...