Postet nga: parashikimi i motit

Çfarë moti do të mbajë në javën e ardhshme?

Java e tretë e muajit dhjetor parashihet të jetë kryesisht e vranët por edhe me intervale të shkurta me diell.

Moti sot, i vranët dhe me shi

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Moti për 5 ditë, nga sonte fillojnë reshjet e shiut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se java e ardhshme parashihet të jetë mjaft dinamike sa u përket elementeve dhe dukurive meteorologjike.

Moti sot, i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti të premten e të shtunën, i vranët dhe me reshje shiu

Të premten dhe të shtunën moti do të jetë kryesisht i vranët e vende-vende do të ketë reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Parashikimi i motit për pesë ditë në Kosovë e Shqipëri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur parashikimin e motit për Kosovë dhe për pesë ditët e ardhshme.

Moti në Kosovë në javën e fundit të nëntorit

Java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë.

Moti sot, temperatura më e lartë 5 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se moti sot do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.