Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot në Kosovë, i vranët e herë-herë me reshje shiu dhe bore

Gjatë ditës së sotme do të kemi mot kryesisht të vranët dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore.

Moti në Kosovë në javën e parë të janarit

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në javën e parë të janarit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti në Shqipëri parashihet të jetë me kthjellime dhe shtim vranësirash në pasdite, në pjesën jugore dhe me pas në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Moti në javën e fundit të vitit, me shi e skllotë

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se moti për 5 ditët e ardhshme, nga 28 dhjetori 2020 deri më 1 janar 2021, pritet të jetë i vranët dhe i butë.

Moti sot, me shi e borë

Mot sikur dje, me shi e borë, pritet të mbajë edhe sot në Kosovë.

Parashikimi i motit, në fund të javës së ardhshme reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur parashikimin e motit për pesë ditë 21-25 dhjetor.

Moti sot, mjegull dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se moti sot do të jetë i ngjashëm me atë të djeshmin, me ç’rast temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 ...