Postet nga: parashikimi i motit

Nga nesër ulen temperaturat e prishet moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Si pasojë e vranësirave ...

Moti sot, kryesisht me diell

Moti sot do të jetë i qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Moti sot, i vranët e në disa pjesë reshje shiu

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti nesër e pasnesër, i vranët dhe me intervale me diell

Gjatë dy ditëve të ardhshme moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Moti sot, i vranët e vende-vende me riga shiu

Gjatë ditës së sotme moti do jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Të mërkurën e të enjten mot i ndryshueshëm

Të mërkurën dhe të enjten në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës do të intensifikohen duke ...

Moti sot, me diell e vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme ...

Moti për pesë ditët e ardhshme, ja kur priten reshje shiu

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.