ilustrim: Naser Fejza

Mot me shi në gjithë Shqipërinë, mundësi për përmbytje në zonat veriperëndimore

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm duke sjellë reshje shiu në të gjithë territorin.

Në zonat veri-perëndimore reshjet do të jenë me një intensitet të lartë duke rrezikuar edhe për përmbytje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 12°C. Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 7 ballë./21Media