Foto: KALLXO.com

Moti sot, temperaturat bien deri në minus 9 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s, thuhet në njoftimin e Institutit.