Postet nga: paraburgim

Kadri Veselit i vazhdohet paraburgimi

Ish-kryetarit të PDK-së dhe ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është vazhduar paraburgimi me vendim nga gjyqtari i procedurës paraprake në Gjykatën Speciale, Nicolas Guillou.

Gjykata e Prishtinës vendos ndaj dy personave që u arrestuan në rastin e 400 kg kokainë

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për dy të dyshuarit në rastin e 400 kilogramëve kokainë që janë sekuestruar në Lipjan në ...

Dosja: Si u zhyt pronari i restorantit në 1.5 milion euro fajde

Në kopjen e kërkesës së Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit që e ka siguruar Kallxo.com, përshkruhen veprimet e të pandehurve, dy vë...

Biznesmeni Labinot Vitia dyshohet se ia dha 40 mijë euro ryshfet ish-kryetarit Bratislav Nikoliq

Tridhjetë ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për Labinot Vitinë, i arrestuar gjatë ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’. Përveç Labinot Vitisë, ...

Dosja e Prokurorisë për prodhuesit e drogës në regjionin e Dukagjinit

Gjashtë persona janë vendosur prapa grilave në bazë të dyshimeve të prokurorisë, se ata janë prodhues droge.

Dyshohet se kanosi Kurtin në rrjete sociale, kërkohet masa e paraburgimit

Një person është arrestuar dje nën dyshimin se ka kanosur përmes rrjeteve sociale kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Prokuroria kërkon paraburgim për 6 të arrestuarit në rastin e 11-vjeçares

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e paraburgimit për gjashtë të arrestuarit të cilët dyshohen se trafikuan dhe dhunuan 11- vjeçaren në qershor të ...

Gjykata vendos ndaj dy të dyshuarve për futjen me forcë në veturë e sulm seksual ndaj një gruaje