Postet nga: Denim me gjobë

Ferizaj, voziti 42 km/h mbi shpejtësinë e lejuar, gjobitet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi për 6 muaj

Policia e ka gjobitur një shofer në Ferizaj pasi që në zonën ku shpejtësia e lejuar është 50 km/h ai kishte zhvilluar shpejtësi 92 km/h.

Radari i Policisë e kap 'Schumacher'-in, voziste mbi 210 km/h

Një shofer ka shkelur rregullat e trafikut pasi është kapur nga radari i Policsë duke lëvizur me shpejtë prej 2012 km/h. Në një zonë ku shpejtësia e lejuar ë...

Komuna e Prizrenit, gjobit AAK-në me 2 mijë euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është gjobitur me dy mijë euro nga Komuna e Prizrenit, për tubimin parazgjedhor të mbajtur me numër të madh të ...

Nisma e AAK gjobiten me nga 2 mijë euro nga Komuna e Prishtinës

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka njoftuar se Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) janë dënuar me ...

Zëvendësministri në qeverinë Hoti ende nuk e ka paguar plotësisht dënimin me gjobë

Qazim Rrahmani, Zëvendësministër i Ministrisë së Kulturës në qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, në tetor të vitit 2018 ishte dënuar për keqpërdorim ...

Gjilanasi dje u deklarua i pafajshëm, sot dënohet nga Gjykata

Lirim Jakupi, i cili akuzohej për armëmbajtje pa leje dhe kanosje me armë, u gjet fajtor nga Gjykata e Gjilanit dhe u dënua me 1 vit burgim me ...

Prizren, dënim me burg për vjedhjen e telefonit “Samsung”

G.S është shpallur fajtor dhe dëdnuar me 1 vit burg për vjedhje.

Dënohet me burg se vodhi 6 palë këpucë "Adidas"

1 vjet burg është dënimi që i është dhënë burrit me iniciale N.S për vjedhje.