Postet nga: Gjykata Themelore Ferizaj

1 muaj paraburgim për të dyshuarin për plagosjen e dy serbëve në Shtërpcë

Gjykata Themelore në Ferizaj i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaj, të dyshuarit me inicialet A.K., për plagosjen e dy personave të nacionalitetit ...

Rasti i armëmbajtjes pa leje i të dyshuarit për vrasjen e mbrëmshme lidhet me rastin e dhunës në familje që u raportua nga viktima

Më 6 korrik të këtij viti Hamide Magashi raportoi në Polici dhunën në familje nga burri i saj, Sokol Halili, i cili që nga mbrëmja e kaluar është ...

Ferizaj, arrestohet personi i kërkuar për veprën ‘mosdhënie e ndihmës’

Policia ka arrestuar një 29-vjeçar i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale ‘’ Mosdhënia e ndihmë...

Një muaj paraburgim për 19-vjeçarin që dyshohet se theri vëllanë e tij në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj ndaj 19-vjeçarit, i cili dyshohet se ka therë me thikë vëllanë e tij pas një mosmarrë...

Vrasja e 18 vjeçares, krejt çka dihet për rastin dhe të kaluarën e të dyshuarve

Kanë kaluar një javë që nga rasti tragjik i vrasjes ‘mizore’ të 18 vjeçarës, Marigona Osmani në Ferizaj. Për këtë vrasje tashmë janë paraburgim dy të dyshuarit, ...

Gjykata Themelore në Ferizaj ‘sqaron’ komunikatën ku njoftoi për motivet e vrasjes së 18 vjeçares

Gjykata Themelore e Ferizajt përmes një komunikate të re për media ka sqaruar komunikatën e lëshuar sot gjatë ditës në lidhje me caktimin masës ...

Një muaj paraburgim për A.S. i dyshuar për vrasjen e 18 vjeçares

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt paraburgim prej një muaji, të pandehurit A.S. për shkak të dyshimit të bazuar se ...

Ferizaj, paraburgim për të dyshuarin që kanosi nënën dhe motrën me thikë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore, për caktimin e paraburgimit të dyshuarit me inicialet S.S,  për kanosje.