Postet nga: OVL UÇK

Prokuroria Speciale ka filluar hetimin për dokumentet e dërguara në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se është duke e hetuar çështjen e dërgimit të dokumenteve në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së ...

OVL UÇK nis kërkesë në Kuvend për ndryshime në Ligjin për Gjykatën Speciale

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot do t’i drejtohet me një kërkesë Kuvendit të Kosovës dhe grupeve parlamentare.

Gucati bisedoi me ambasadorin amerikan për veteranët e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorin e ShBA-ve, Philip Kosnett.

Hysni Gucati i lë fajtorë Albin Kurtin dhe Rexhep Selimin për mos shfuqizimin e Gjykatës Speciale

Kryetari i Organizatës së Veterantëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, në protestën e mbajtur sot para Qeverisë së Kosovës pë...

OVL UÇK ndryshon mënyrën e protestës kundër akuzave të Speciales ndaj Thaçit e Veselit

Organizata e Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të mbajë protestën më 9 korrik por ajo do të mbahet nëpër komuna me vetë...

Përkundër thirrjes së Veselit, OVL e UÇK-së do ta mbaj protestën më 9 korrik

Kreu i Organizatave të Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka reaguar pasi kreu i PDK-së, Kadri Veseli kërkoi që protesta e thirrur ...

Kadri Veseli kërkon që të anulohet protesta e thirrur nga OVL e UÇK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar që protesta e thirrur nga Organizatat e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ...

Edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale

Ftesë nga Gjykata Speciale ka pranuar edhe anëtari i kryesisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe njëherësh kryetar i ...