Postet nga: OVL UÇK

OVL UÇK: Dosjet e Gjykatës Speciale janë origjinale

Dy palë dokumentacione u dorëzuan në zyrat e organizatave të veteranëve të luftës qe dy herë nga persona të cilët nuk kanë mundur të identifikohet nga ...

Tomë Gashi shkon në zyrë të OVL-UÇK-së

Avokati Tomë Gash i është bashkuar krerëve të organizatës së OVL-UÇK-së në takimin me zyrtarët e Dhomave të Specializuara.

Zyrtarët e Dhomave të Specializuara hynë në OVL- UÇK

Në zyret e OVL-UÇK-së kanë arritur zyrtarë të Dhomave të Specializuara të cilët kanë ardhur për të marrë dosjet e pranuara dje nga kjo organizatë.

Prokuroria Speciale ka filluar hetimin për dokumentet e dërguara në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se është duke e hetuar çështjen e dërgimit të dokumenteve në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së ...

OVL UÇK nis kërkesë në Kuvend për ndryshime në Ligjin për Gjykatën Speciale

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot do t’i drejtohet me një kërkesë Kuvendit të Kosovës dhe grupeve parlamentare.

Gucati bisedoi me ambasadorin amerikan për veteranët e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorin e ShBA-ve, Philip Kosnett.

Hysni Gucati i lë fajtorë Albin Kurtin dhe Rexhep Selimin për mos shfuqizimin e Gjykatës Speciale

Kryetari i Organizatës së Veterantëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, në protestën e mbajtur sot para Qeverisë së Kosovës pë...

OVL UÇK ndryshon mënyrën e protestës kundër akuzave të Speciales ndaj Thaçit e Veselit

Organizata e Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të mbajë protestën më 9 korrik por ajo do të mbahet nëpër komuna me vetë...