Postet nga: Opozita

Opozita deklarohet se nuk do të marrë pjesë në votimin e marrëveshjes ndërkombëtare për rehabilitimin e linjës hekurudhore

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar miratimin e Projektligjit për ratifikimin e amendamentimit të Marrëveshjes ndërkombëtare me Bankën Evropiane për Investime (BEI), pë...

Opozita kritikon Qeverinë dhe Kurtin për situatën në Deçan

Përfaqësues të partive opozitare në Kosovë e kanë kritikuar Qeverinë dhe kryeministrin Albin Kurti për mosmenaxhim të mirë të situatës me rastin e dyshimeve për ...

VIDEO - Kurti-opozitës: T’i mbroni SHBA-të prej meje, jeni veçse qesharak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka quajtur qesharake veprimet që sipas tij partitë opozitare në Kosovë po synojnë, duke i mbrojtur SHBA-të nga Kurti.

Selmanaj - Haxhiut: Nuk je në firmën e Faton Dalladakut këtu, je ministre e Drejtësisë - VIDEO

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka polemizuar me partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës sa i pëket propozimit për emërimin e Komisionit për Dhë...

Mosprezenca e Kurtit në seancë bën që opozita ta lëshojë sallën

Partitë opozitare, PDK dhe LDK e kanë lëshuar seancën e sotme të Kuvendit, për shkak të mosprezencës së kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Cila do të jetë agjenda e takimit të parë Kurti-Vuçiq?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të martën e 15 qershorit do të kenë përballjen e parë në kuadër të dialogut ...

Zgjedhjet lokale, test për qeverinë dhe opozitën

Zgjedhjet lokale që priten të mbahen këtë vit në Kosovë, shihen si test për qeverinë dhe partitë politike në opozitë, pas zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit, ku për ...

Bashkëpunimi vështirë i arritshëm mes shumicës parlamentare dhe opozitës

Partitë opozitare parlamentare në Kosovë nuk po arrijnë që të kenë një koordinim me shumicën parlamentare - Lëvizjen Vetëvendosje (LVV), për të çuar përpara nismat ...