Postet nga: Opozita

Osmani tregon pse nuk e ftoi opozitën për të diskutuar për refuzimin për mbajtjen e zgjedhjeve serbe

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk e ka ftuar opozitën në takim për të diskutuar për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë për ...

Seanca nis me 'përplasje', opozita kërkon formimin e Komisionit hetimor për krizën energjetike

Vazhdimi i sencës plenare të Kuvendit Kosovës e cila ka filluar me përplasje mes pozitës dhe opozitës pasi këta të fundit kanë kërkuar ...

LDK rendit shqetësimet që ka ndaj Qeverisë Kurti

Neglizhenca qeverisëse, mosrespektimi kushtetues, tendencat kapëse të drejtësisë dhe raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, sipas Lidhjes Demokratike të Kosovës janë katër shqetesimët lidhur ...

Murati: Nuk di sa duhet të merremi me kritikat për 100 euroshin

Ministri i Financave, Hekuran Murati në konferencë për media ka folur rreth kritikave të opozitës për vendimin e ndarjes së 100 milionë eurove si masë e mbështetjes ...

Ministrja Gërvalla largohet nga seanca, opozita lëshon sallën e Kuvendit

Gjatë diskutimeve në debatin parlamentar në lidhje me zhvillimet e politikës së jashtme të Kosovës, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është ...

Opozita kërkon nga Bislimi të bëhet ‘msiti’ që ministri Sveçla të raportojë në Komision

Anëtarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu Kodra nga PDK ka kritikuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për mosbashkëpunim me opozitën pë...

Zgjedhjet serbe në Kosovë, pse qeveria injoroi opozitën?

Pushteti e ka injoruar opozitën për konsultime në lidhje me mbajtjen e zgjedhjeve serbe në territorin e Kosovës. Përgjegjësia në shumë drejtime, sipas opozitarëve, ...

 Nuk kalon rezoluta e partive opozitare kundër vendimit të ZRrE-së për shtrenjtim të rrymës

Me 20 vota pro, 42 kundër dhe një abstenim, rezoluta e propozuar nga partitë opozitare kundër vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë nuk ka kaluar sot në Kuvendin ...