Postet nga: dyshimet

Dyshimet për dhunimin në Prizren, detaje nga Prokuroria

Në lidhje me një rast të dhunimit në Prizren dhe arrestimin e një burri të dyshuar, viktima është një e mitur.

Dyshimet për kërcënim ndaj tij, flet Abdixhiku

Pas dyshimeve për kërcënim ndaj tij, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se po ndihet i sigurtë.

PSD vendos në Ministrinë e Jashtme 'flamuj me 500 euro' me fytyrën e Martin Berishajt

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur një aksion simbolik ndaj aferës së ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Policia e kosoves

Plagosja e dyfishtë në Shtërpcë, arrestohet një i dyshuar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një të dyshuar me inicialet A. K. për plagosjen e dy personave në Shtërpcë.

Nigeri, dyshime se ushtria ka detyruar mijëra gra e vajza të abortojnë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres, u bëri thirrje autoriteteve nigeriane të hetojnë rreth akuzave se ushtria po detyron me mijëra gra e ...

Identifikohet personi që dyshohet se e lajmëroi Anne Frankun te nazistët

Një hulumtim i ri ka identifikuar një të dyshuar që mund ta ketë tradhtuar Anne Frankun dhe familjen e saj.

Dyshimet për shkelje ligjore rrezikojnë konkursin për drejtor të Galerisë Kombëtare

Një gabim administrativ në njoftimin për konkursin për drejtor të Galerisë Kombëtare të Kosovës dhe dyshimet për konflikt interesi, rrezikojnë anulimin e tij.

Zv/ministri Veshalli, kërkon përgjegjësi pas sulmit ndaj një personi nga komuniteti rom në Prizren

Zëvendësministri i Kulturës, Sejnur Veshall, ka bërë thirrje që personat që sulmuan fizikisht një person nga komunitetet rom, ashkali dhe egjiptas në një Qendër Tregtare ...