Postet nga: onkologji

Triumfi i dyfishtë kundër kancerit

Për dy vjet të gjatë nuk pajtohej dot me faktin që “i mungonte një pjesë e trupit”.

Kryeministri nuk u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve për aktualitetin, gjatë vizitës në Onkologji

Kryeministri Albin Kurti nuk pranoi t’i përgjigjej pyetjeve të gazetarëve lidhur me aktualitetin në vend, gjatë një prononcimi të tij pas vizitës në Klinikën e ...

Onkologjia bëhet aparaturë të re për terapinë rrezatuese, premtohet zvogëlim i listës së pritjes për pacientët

Klinika e Onkologjisë së QKUK-së, është bërë me akselerator të ri, pajisje kjo e nevojshme për pacientët me tumor.

Pacientët e Onkologjisë kërkojnë përmirësim të kushteve, reagon Ministria e Shëndetësisë

Pacientët e Klinikës Onkologjike në dyert e kësaj klinike kanë vendosur një letër ku kanë kërkuar nga institucionet publike shëndetësore që brenda 15 ditë...

Ministri Vitia: Onkologjia është e furnizuar me rreth 80% të produkteve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë sot se në Klinikën e Onkologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës ka furnizimin me rreth 80% ...

Rikthehen në funksion pajisjet për radio-terapi që u dëmtuan nga shiu në QKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se janë kthyer në punë Shërbimi i Radioterapisë- Akseleratori për Rrezatim, po ashtu, Shërbimi i ...

Zemaj: Numri i personelit në Onkologji është i pamjaftueshëm

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj i cili po ashtu është edhe ish ministër i Shëndetë...

Pacientët me kancer presin tash e 10 ditë për një rrezatim në QKUK

Pacientët e prekur me kancer, por edhe të tjerë që kanë nevojë për rrezatim, nuk po mund ta kryejnë këtë shërbime në Qendrën Klinike Universitare ...